Pracownia Architektoniczna AKKA została założona w połowie 2007 roku przez architektów Agatę Kita Kosowską i Andrzeja Kosowskiego jako autorska pracownia projektowa.
Głównym celem Pracowni jest tworzenie architektury funkcjonalnej, estetycznej, nowoczesnej i przyjaznej człowiekowi. Aby to osiągnąć, poświęcamy czas na poszukiwanie inspiracji, wariantowe rozwiązania projektowe, rozmowy, wymianę poglądów i dyskusje.
Uważamy, że projektowanie powinno polegać na współpracy – wzajemnym słuchaniu, zaufaniu i otwartości. Wierzymy w to, że architektura wpływa na ludzi i ich samopoczucie, dlatego staramy się kształtować przestrzeń tak, aby użytkownik czuł się komfortowo, ale równocześnie odczytał przesłanie architektoniczne …

Do każdego projektu podchodzimy w sposób indywidualny, ponieważ jest zlokalizowany w konkretnym kontekście i dedykowany konkretnemu odbiorcy. Zwracamy uwagę na jakość wykonywanej pracy – wysoki standard techniczny projektów oraz ich artystyczną i graficzną oprawę, a także aktywne uczestniczenie w procesie budowy poprzez nadzory autorskie, kontrole i dodatkową wiedzę. W pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w kraju i za granicą oraz 12-letnie doświadczenie prowadzenia własnej pracowni.

Szczególną satysfakcję dają nam projekty, które udaje się w pełni zrealizować oraz Inwestorzy, którzy razem z nami poszukują istoty architektury i poprawy otaczającej nas przestrzeni!

Agata Kita Kosowska ur. 1976r

2001 Dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, specjalność: Architektura i Urbanistyka
2001 – 2004 Praca w biurze architektonicznym w Krakowie na stanowisku: asystent architekta i architekt
2005 – 2007 Praca w biurze architektonicznym w Dublinie na stanowisku: architekt i architekt prowadzący projekty
2009 Uprawnienia do wykonywania zawodu architekta bez ograniczeń
od 2007 Praca we własnej pracowni architektonicznej AKKA

Andrzej Kosowski ur. 1974r

2001 Dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, specjalność: Architektura i Urbanistyka
2001 – 2002 Podyplomowe Studium Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej
1998 – 2004 Praca w biurach architektonicznych w Krakowie na stanowiskach: aststent architekta, architekt i architekt prowadzący projekty
2004 Uprawnienia do wykonywania zawodu architekta bez ograniczeń
2005 – 2007 Praca w biurze architektonicznym w Dublinie na stanowisku architekta
od 2007 Praca we własnej pracowni architektonicznej AKKA